UA-119246896-1

Слободан Комленовић, члан Планинарског друштва „Гласинац“ са Сокоца добио је признање Планинарског савеза Републике Српске за допринос развоју планинарства, на годишњој Скупштини одржаној  у недељу 3.марта  у планинарском дому „Платани“ мјесту Гредице  код Брчког.

Жељко Делић, члан „Гласинца“ и делегат на сједници Скупштине Планинарског савеза Српске, рекао је  да се Комленовић годинама истиче у активностима које воде планинари и да се максимално ангажовао на изградњи планинарског дома „Црвене Стијене“ на Романији, као појединац и власник предузећа „Огрев“.

Он је нагласио да се свих пет чланова породице Комленовић; он, супруга Невенка, кћерка Мирјана, синови Богдан и Жељко,  истичу у активностима соколачког планинарског друштва, да учествују у  излетима, на походима, радним акцијама, едукацијама и у организацији, сада већ традиционалног меморијалног такмичења у планинарској оријентацији „Свјетлана Цеца Комленовић“ .

Делић је захвалан за ово признање Савезу које је уједно значи и подршку друштву, али и за то што је „Поход на Романију-Велики Лупоглав“ у организаицји ПД“Гласинац“ уврштен у календар такмичења и манифестација Планинарског савеза Српске.

Слободана Комленовића је признање Планинарског  савеза Републике Српске пријатно изненадило јер није ни знао да је био предложен од колега из друштва чији је дугогодишњи члан.

Доживљава га, како каже, као захвалност али и обавезу да настави даље заједно са осталим активистима друштва који су прошлу грађевинску сезону провели на Романији у акцијама на изградњи Планинарског  дома и у другим планираним активностима.

Комленовић истиче да није признање заслужио као појединац, већ да су томе допринијели и његови пријатељи, планинари-активисти; Вељо Нинковић,Жељко Делић, породица Бајагић, Мирослав Дивчић, Миланко Боровчанин  Ромсок, Вера Мијатовић и други.

„Сваког од нас Бог је створио да нешто стварамо, а ја сам се пронашао у томе да помажем наше планинаре и да заједно са њима и члановима своје породице уживам у дружењу и љепотама наших планина“, каже Комленовић.

Он се нада да ће изградњу Планинарског дома „Црвене Стијене“ на Романији помоћи и други фактори у широј заједници и да ће то ускоро бити мјесто окупљања и боравка љубитеља Романије и њених висова из свих републике бивше Југославије.

Секретар соколачког планинарског друштва  Вера Мијатовић истиче да  овом друштву очекују разумијевање и подршку из Планинарског савеза Српске и за изградњу Планинарског дома на Романији, јер су, како каже, једно од ријетких  организација - друштво које је  обезбиједили средства за куповину земљишта и радним акцијама ушли у посао изградње планинарског дома на локалитету Црвене Стијене на Романији.

„Дјелујемо као сложна породица која своју кућу гради, свјесни да само тако наша жеља да под свој кров примимо пријатеље и планинаре из свих крајева, може бити потпуно остварена“, каже Мијатовићева.

Она додаје да ово признање од Савеза Српске њиховом члану значи много, а прије свега као бенифит, приликом аплицирања на јавне позиве  и код обраћања донаторима.